Projektowanie nagłośnienia
Projektowanie nagłośnienia
Czyste dźwięki, które płyną z głośników w trakcie koncertów, eventów, spektakli to końcowy. efekt złożonej pracy szeregu specjalistów. Zanim dobierzemy głośniki, mikrofony, przywieziemy je na miejsce imprezy, wcześniej projektujemy nagłośnienie.
Udany projekt jest podstawą i kluczem do udanej realizacji. Analizujemy ukształtowanie obiektu. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny charakter akustyczny. Uwzględniamy jego atuty i słabości. Pierwsze wykorzystujemy, drugie znacząco niwelujemy poprzez rozmieszczenie i ustawienie oprzyrządowania. Już w fazie projektowej zauważamy pierwsze trudności i sprawnie je pokonujemy.
Na tym etapie prac wszystko odbywa się wirtualnie. Zbieramy dane i wykorzystujemy je, aby prawidłowo skonfigurować sprzęt.
Poprzez adekwatne narzędzia, choćby Ease Focus 3, przeprowadzamy symulacje. W końcu wybieramy rozwiązania najlepsze z możliwych. Przydatny okazuje się equalizer – czyli zespół filtrów, poprzez który tłumimy bądź podbijamy zakresy częstotliwości. Kształtujemy w ten sposób barwę brzmienia. Planujemy, jak uniknąć sprzężeń, krzyżowania, odbijania dźwięku czy nieprzyjemnego dla ucha zjawiska pogłosu.
Oprócz tego mamy też na uwadze preferencje budżetowe naszych zleceniodawców. Dlatego też gotowy projekt wpisuje się w złote reguły energooszczędności.
Końcowym efektem naszego projektowania jest czysty brzmieniowo występ artystyczny, rozrywkowy albo sprawnie przeprowadzona konferencja.