Projektowanie i wizualizacja
Projektowanie i wizualizacja
EASE Focus 3 to akustyczny program symulacyjny do modelowania 3D systemów liniowych, sterowanych cyfrowo kolumn i konwencjonalnych głośników. Dzięki wsparciu głównych producentów głośników, EASE Focus 3 jest wolnym oprogramowaniem dla użytkownika końcowego. Bazując na wiodącym oprogramowaniu do symulacji AFMG EASE, koncepcja ta umożliwiła wdrożenie szerokiego zakresu funkcji i funkcjonalności.
- Symulacje systemów liniowych, źródeł punktowych i sub basów
- Definicje obszarów publiczności, widoki przekrojów i lokalizacje odbiorników
- Natychmiastowe obliczenie zasięgu dźwięku i pasma przenoszenia
- Przeznaczony dla systemów różnych producentów
- Optymalizacja FIRMaker do obliczenia filtrów FIR dopasowanych do miejsca
Dzięki EASE Focus 3 projektanci systemu mogą symulować akustyczną wydajność całego systemu dźwiękowego, aby znaleźć optymalną konfigurację dla danego miejsca z wieloma obszarami publiczności, zakrzywionymi i pochylonymi miejscami siedzącymi. Focus 3 pomaga użytkownikowi w wielu inteligentnych funkcjach, takich jak funkcje Auto Splay, Virtual EQ i szczegółowa analiza zasięgu dźwięku, SPL i pasma przenoszenia.
Projektowanie nagłośnienia
Porządnie zaprojektowany system audio pozwoli wypełnić dźwiękiem całą przestrzeń obiektu przy zoptymalizowaniu budżetu przeznaczonego na ten cel. Dobry, markowy sprzęt to jeszcze nie wszystko. Bardzo łatwo można popsuć cały efekt. Podstawowym celem projektu jest wyeliminowanie lub przynajmniej zminimalizowanie efektu nakładania , krzyżowania lub odbijania się dźwięku. Ponad 20 letnie doświadczenie daje nam duże możliwości oraz ogromną wiedzę w zakresie projektu różnego rodzaju systemów audio.
Projektowanie i wizualizacja oświetlenia
Przy projektowaniu oświetlenia ważny jest dobór lamp i opraw oświetleniowych, które będą później wykorzystane do aranżacji i montażu całego systemu oświetlenia, a także wszelkich wymaganych urządzeń sterujących czy kontrolnych. W fazie projektu i tworzenia wizualizacji oświetlenia ustalana jest realna kalkulacja kosztów wykonania danej instalacji. Zanim jednak praca nad projektem dojdzie do skutku, ważne jest poznanie potrzeb i oczekiwań Klienta oraz dokonnie analizy możliwości technicznych obiektów. Po uzyskaniu akceptacji projektu następuje przejście do fazy wizualizacji. Tutaj z pomocą przychodzą fotorealistyczne rendery 3D, dzięki którym już na tym etapie wyłania się realistyczny obraz projektu. Tworzenie projektu oświet musi być traktowane jako integralny proces, w którym rozwiązania opracowywane są na bieżąco oraz są stale konsultowane z Klientem w odniesieniu do poszczególnych warunków.
Projektowanie i Wizualizacja Oświetlenia – WYSIWYG @CASTSoftware
WYSIWYG – What You See Is What You Get – To co widzisz Jest Tym Co dostajesz. Tym mottem kierowali się producenci najbardziej popularnego programu do wizualizacji oświetlenia widowiskowego i architektonicznego – @CASTSoftware. Umożliwia on stworzenie projektu oświetlenia zarówno plenerowego, jak i architektonicznego lub wewnętrznego. Co więcej, już na poziomie projektu istnieje możliwość pełnej odsłony oświetlenia podmiotu. Jest wyposażony w m.in. narzędzia rysunkowe, pozwalające kreślić wszelkiego rodzaju obiekty w przestrzeni dwu i trójwymiarowej, biblioteki urządzeń oświetleniowych oraz wszystkie ich akcesoria, biblioteki konstrukcji i popularnych komponentów wystroju wnętrz. Po wykonaniu projektu oświetlenia istnieje możliwość wirtualnej realizacji obrazu sceny poprzez sparowanie komputera z dowolną konsoletą sterującą.